Abazi: Nëse vije Albin Kurti në qeveri kjo do të ndalet!

Aktuale

Abazi: Nëse vije Albin Kurti në qeveri kjo do të ndalet!

Nga: N.H Më: 20 shtator 2019 Në ora: 17:26
Haki Abazi

Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se “Erdhi Dita” me mendu shëndosh, me vepru shëndosh, me jetu mirë pa e rrezikuar ardhmërinë e gjeneratave të reja.

Abazi thotë se erdhi dita me mendu shëndosh, me vepru shëndosh, me jetu mirë pa e rrezikuar ardhmërinë e gjeneratave të reja.

Ja shkrimi i tij:

Një tokë kemi, ajo nuk duron më shkatërrimin.

Erdhi Dita me mendu shëndosh, me vepru shëndosh, me jetu mirë pa e rrezikuar ardhmërinë e gjeneratave të reja.

20 vite shkatërrim të tokës, ujit e ajrit, prishje të lumenjëve e prerje të pyjeve. Krimi dhe korrupcioni i disa individeve sjellin varfërinë e kolektivitetit dhe shkaterrimin e prones dhe hapsirës së perbashkët.

Kjo do të ndalet me #qeveriaKurti

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat