Avokati i gjyqtarit që u suspendua: Nuk ka prova që klienti i tij ka marrë ryshfet - Bota Sot
Avokati i gjyqtarit që u suspendua: Nuk ka prova që klienti i tij ka marrë ryshfet

Aktuale

Avokati i gjyqtarit që u suspendua: Nuk ka prova që klienti i tij ka marrë ryshfet

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 18:57
Ilustrim

Gëzim Kollçaku, avokat i gjyqtarit të arrestuar, Sali Berisha, tha se Prokuroria nuk ka ofruar prova që mund të dëshmojnë se klienti i tij ka marrë ryshfet.

Ai këtë rast e ka quajtur montim për arsye hakmarrjeje.

Ai nuk i ka përmendur dyshimet për marrje ryshfeti, duke thënë se Berisha dyshohet vetëm për shpërdorim të detyrës zyrtare dhe posedim të armës pa leje.

Seanca ka përfunduar dhe palët janë në pritje të vendimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...