Ky është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale - Bota Sot
Ky është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Aktuale

Ky është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 19:52
Foto ilustrim

Ish-ushtari i UÇK-së nga Dragashi, Petrit Bojaxhiu, është personi i radhës që është ftuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar për intervistim.

Bojaxhiu, i cili tani është kapiten në FSK, tha se do t’i përgjigjet ftesës.

“Do t’i përgjigjem pozitivisht ftesës dhe do t’i mbroj vlerat e luftës së pastër të UÇK-së”, tha ai për “PrizrenPress”.

Ai është ftuar që të intervistohet më 25 shtator. Ndërkaq, organizatat e dala nga lufta në Dragash kanë reaguar ndaj kësaj ftese të Gjykatës Speciale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...