Agim Bahtiri: Albin Kurti është shpirti im - Bota Sot
Agim Bahtiri: Albin Kurti është shpirti im

Aktuale

Agim Bahtiri: Albin Kurti është shpirti im

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 21:53
Agim Bahtiri dhe Albin Kurti

Kryetari i Komunës së Mitrovicës sot u vizitua në vendlindjen e tij, fshatin Gushavc, nga shefi i partisë së tij dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti.

Miqësia mes të dyve duket se vetëm sa është trashur, marrë parasysh mënyrën e çuditshme se si i drejtoheshin njëri-tjetrit.

“Më lejoni ta përshëndes mikun tim, shpirtin tim, Albin Kurtin” – tha në një binë të improvizuar z.Bahtiri duke iu referuar me buzëqeshje kreut të VV-së.

Ndërkohë që Kurti iu drejtua vartësit të tij me “Gima” si një shkurtore për emrin Agim.

Pas Gushavcit, kreu i VV-së u përcoll nga Bahtiri edhe në katundin e Zhabarit.

Bahtiri para afërisht një muaji iu bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje duke braktisur Aleancën Kosova e Re (AKR) të Behgjet Pacollit, të cilët e kanë akuzuar për “vjedhje të mandatit të kryetarit të komunës”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...