Foto e publikuar për herë të parë, pamje të rralla të Anton Qunit me Ahmet Krasniqin - Bota Sot
Foto e publikuar për herë të parë, pamje të rralla të Anton Qunit me Ahmet Krasniqin

Aktuale

Foto e publikuar për herë të parë, pamje të rralla të Anton Qunit me Ahmet Krasniqin

Nga: N.H Më: 20 shtator 2019 Në ora: 23:56
Kolonel Ahmet Krasniqi, Anton Quni dhe Hafir Hoxha

Foto të publikuar për herë të parë ku shihen heroi i kombit, kolonel Ahmet Krasniqi dhe ish deputeti i LDK-së, ish komandant i Koshares, Anton Quni.

Foto mendohet se është realizuar në Shqipëri, ndërsa përveç heroit Krasniqi dhe komandant Qunit, në foto shihen edhe ushtarët tjerë të UÇK-së, si Hafir Hoxha.

Këtë vit po bëhen 21 vjet nga vrasja e Ahmet Krasniqit, ministrit të parë të Mbrojtjes së Kosovës.

Kolonelin Ahmet Krasniqin e vranë në mes të Tiranës në 21 shtator të vitit 1998, pak para mesnate.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...