Veseli: PDK më së shumti u ka dhënë hapërsirë rinisë e grave - Bota Sot
Veseli: PDK më së shumti u ka dhënë hapërsirë rinisë e grave

Aktuale

Veseli: PDK më së shumti u ka dhënë hapërsirë rinisë e grave

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 10:38
Kadri Veseli

Kandidati për kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se partia e tij më së shumti u ka dhënë hapësirë rinisë e grave.

Ai mbrëmë ka takuar në Vushtrri qytetarët, duke thënë se besimi i tyrë në vizionin dhe programin e PDK-së, është i palëkundur.

Postimi i plotë i Veselit:

udo në Kosovë po ndjehet fryma e fitores së Partisë Demokratike të Kosovës. Edhe në Vushtrri, ku mbrëmë takuam qytetarë të të gjitha grupmoshave, ishte i palëkundur besimi i tyre në vizionin dhe programin tonë.

Vetëm ne mund ta ndërtojmë një të ardhme më të mirë, duke i ofruar mundësi dhe perspektivë të rinjve, kujdes të moshuarve dhe mirëqenie më të mirë për të gjithë.

PDK-ja u ka dhënë më së shumti hapësirë rinisë e grave dhe ka krijuar klimën më të mirë ndërmjet gjeneratave, duke i shndërruar dallimet e tyre të natyrshme në përparësi.

Ndërtojmë të ardhmen, për ty dhe shtetin! #PDK112

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat