Marshim i fuqishëm i Forumit Rinor të Degës së LDK-së në Malishevë - Bota Sot
Marshim i fuqishëm i Forumit Rinor të Degës së LDK-së në Malishevë

Aktuale

Marshim i fuqishëm i Forumit Rinor të Degës së LDK-së në Malishevë

Nga: N.H Më: 21 shtator 2019 Në ora: 17:14
LDK në Malishevë

Forumi Rinor i Degës së LDK-së në Malishevë ka mbajtur një marsh nëpër qendër të qytetit, me që rast edhe është prezantuar kandidati për deputet nga radhët e kësaj partie.

Kështu ka njoftuar edhe kryetari i LDK-së në Malishevë, Bajrush Hoti.

Edhe në bazë të fotografive shihet se pjesëmarrës në këtë marsh, përveç personaliteteve nga dega dhe qytetarëve të shumtë, pjesëmarrës ishte edhe kandidati për deputet, Arban Abrashi, si dhe zyrtari i LDK-së, Bajram Gecaj.

LDK me në krye Bajrush Hotin, tashmë ka filluar fuqishëm organizimin e subjektit të tij në Malishevë, një fryme e tillë e cila është parë vetëm gjatë kohës së presidentit Rugova.

Ja shkrimi i Hotit:

Marshim i fuqishëm i Forumit Rinor të Degës së LDK-së në Malishevë, në fillim të marshit Kryetari i Degës Bajrush Hoti, kandidatët për Deputet, Fetah Rudi, Arban Abrashi, pjesëmarrës Bajram Gecaj, e qindra të ri nën sloganin BESO. në mbështetje të:
134 LDK
1 Vjosa Kryeministre
95 Fetah Rudi Deputet

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat