Haradinaj: Forcimi i policisë dhe profesionalizmi ka qenë ndër prioritet tona qeverisëse - Bota Sot
Haradinaj: Forcimi i policisë dhe profesionalizmi ka qenë ndër prioritet tona qeverisëse

Aktuale

Haradinaj: Forcimi i policisë dhe profesionalizmi ka qenë ndër prioritet tona qeverisëse

Nga: M.H Më: 21 shtator 2019 Në ora: 18:02
Foto nga takimi

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot pikëkalimin kufitar “Dheu i Bardhë”, këtë e bëri të ditur përmes një shkrimi në Facebok, duke shkruar që Policia është shumë e përkushtuar në kontrollin e kufirti.

Haradinaj, më tej, shkroi që focimi dhe profesionalizimi i policisë ka qenë prioritet i Qeverisë.

Postimi i plotë

Në pikëkalimin “Dheu i Bardhë” pashë nga afër përkushtimin e policisë sonë kufitare dhe Doganave në kontrollin e kufirit shtetëror, si dhe shërbimet cilësore për qytetarët. Forcimi i policisë dhe profesionalizmi ka qenë ndër prioritetet tona qeverisëse dhe sot Kosova ka kufij të sigurt dhe kontrollë efikase doganore. 100% shtet për 100% mirëqenie të policëve e doganierëve.

RH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...