Nura, Sfarqës: Pas zgjedhjeve do t’i vardiseni PDK-së, ju dhe krejt partitë - Bota Sot
Nura, Sfarqës: Pas zgjedhjeve do t’i vardiseni PDK-së, ju dhe krejt partitë

Aktuale

Nura, Sfarqës: Pas zgjedhjeve do t’i vardiseni PDK-së, ju dhe krejt partitë

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 18:47

Kandidati për deputet nga PDK-ja, Fadil Nura, i është përgjigjur kolegut të tij nga LDK-ja, Muharrem Sfarqës, i cili paraprakisht ka thënë se nuk do të ketë më një koalicion mes këtyre dy partive.

“Ju po i mëshoni vija PDK-së për qëllime elektorale, por pas zgjedhjeve do të na vardiseni ju dhe krejt partitë e tjera. Keni kujdes me deklaratat sepse këto mbesin”.

“Z.Sfarqa, për hir të opinionit publik, do të doja që të jeni të kujdesshëm, sepse shumë kolegë të tu, që janë shumica në kryesi, kanë thënë kështu një kohë, por pas zgjedhjeve janë vardisur”.

Nura në Magazinën Zgjedhore ka thënë se PDK nuk ka vija të kuqe me asnjë parti. Madje, ai është shprehur i bindur se partia e tij do të dalë fituese në këto zgjedhje.

“Ne si PDK nuk qesim vija të kuqe ndaj askujt. Ne i fitojmë zgjedhjet dhe më pas ju thirrim që të ulemi dhe të harmonizojmë programet tona”.

“Ju japim mundësi aq sa ju takon, por jo më postin e kryeministrit. Ua dhamë njëherë, por e rrëzuat vetë. Kur ta bëjmë kryeministrin, do të na vardiseni ju dhe gjithë partitë e tjera. Vija të kuqe mos qitni, mos u ngutni”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...