Haradinaj: Kosova do ta ndihmojë Shqipërinë financiarisht për t’i evituar dëmet nga tërmeti - Bota Sot
Haradinaj: Kosova do ta ndihmojë Shqipërinë financiarisht për t’i evituar dëmet nga tërmeti

Aktuale

Haradinaj: Kosova do ta ndihmojë Shqipërinë financiarisht për t’i evituar dëmet nga tërmeti

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 18:53
Ramush Haradinaj

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se kërkuar nga FSK dhe Policia e Kosovës që të vihen në ndihmë ndaj Shqipërisë ku sot ka pasur një tërmet.

Haradinaj përmes Facebook-ut, ka thënë se Qeveria e Kosovës do ta ndihmojë Shqipërinë financiarisht.

Postimi i plotë:

Kosova bashkëndjenë me të gjithë qytetarët e saj dhe me qytetarët e Shqipërisë që sot u tronditën dhe e pësuan nga tërmeti që goditi Tiranën, Durrësin dhe një pjesë të Kosovës.

Menjëherë pas këtij lajmi, i kam shprehur shqetësimet dhe gatishmërinë tonë për të ndihmuar të gjithë të prekurit, Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta. Kam udhëzuar Gjeneralin e FSK-së, Rrahman Rama dhe Drejtorin e Policisë, Rashit Qalaj që të vënë kontakte me homologët e tyre, për të ofruar çdo ndihmë të nevojshme.

Në të njëjtën kohë, bazuar në kompetencat tona, Qeveria e vendit do ta ndihmojë Shqipërinë, me një ndihmë financiare për t’i evituar dëmet. Të gjithë të lënduarve u dëshirojmë shërim të shpejt dhe për ata që pësuan do të jemi në dispozicion të plotë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...