“Mu kujtua koha e luftës”, shqiptari nga Kosova rrëfen tmerrin që përjetoi nga tërmetet në Shqipëri - Bota Sot
“Mu kujtua koha e luftës”, shqiptari nga Kosova rrëfen tmerrin që përjetoi nga tërmetet në Shqipëri

Aktuale

“Mu kujtua koha e luftës”, shqiptari nga Kosova rrëfen tmerrin që përjetoi nga tërmetet në Shqipëri

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 21:08
Agi Haxhimurati

Tërmetet e njëpasnjëshme në Shqipëri kanë shkaktuar frikë dhe panik të madhe tek njerëzit.

Një kosovar që jeton në Tiranë, Agi Haxhimurati, ka rrëfyer përmes një postimi në Facebook tmerrin që ka përjetuar në momentin e tërmetit.

Ai thotë se për aq kohë sa ka jetuar në Shqipëri, ky ka qenë tërmeti më i fortë ndonjëherë.

Thotë se ia kujtonte pamjet e luftës në Kosovë, që ai i kishte përjetuar si fëmijë.

Postimi i tij:

Per te gjithe familjaret dhe miqte e mi ne Kosove ju lajmeroj se kemi shpetu fatmiresisht shume mire nga termeti i fundit ne Tirane . Ju falenderoj shume per mesazhe dhe thirrje.

Per 8 vite sa jetoj ketu ky ka qene termeti me i forte qe e kam perjetu ne jeten time. Me shkalle inteziteti 7.5 balle. Paniku e piskamat e femijeve qe qanin ne rruge jo qe nuk mi kujtonte pamjet e luftes qe i kam perjetu si femije ne Kosove. Ishte tmerr! 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat