Ramush Haradinaj tregon a e refuzoi ftesën e Donald Trumpit për të vizituar Amerikën - Bota Sot
Ramush Haradinaj tregon a e refuzoi ftesën e Donald Trumpit për të vizituar Amerikën

Aktuale

Ramush Haradinaj tregon a e refuzoi ftesën e Donald Trumpit për të vizituar Amerikën

Nga: N.Sh Më: 21 shtator 2019 Në ora: 21:32
Ramush Haradinaj dhe Donald Trump

Në media ka qarkulluar lajmi se, presidenti i Amerikës, Donald Trump i ka dërguar ftesë zyrtare kryeministrit në detyrë Ramush Haradinajt për një vizitë në Amerikë. Mirëpo, sipas mediave këtë herë, Haradinaj e ka refuzuar atë.

Megjithatë, ish-kryeministri Haradinaj ka reaguar pas këtij lajmi duke thënë se është manipulim.

“Lajmi që po qarkullon nëpër disa portale se kinse kam refuzuar ftesën e Presidentit Amerikan, Donald Trump, është manipulim i pastër me të vërtetën, pikërisht në kohë fushate parazgjedhore”, ka shkruar Haradinaj në Facebook transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat