Thaçi në SHBA flet për sfidat e Kosovës për anëtarësim në organizata ndërkombëtare - Bota Sot
Thaçi në SHBA flet për sfidat e Kosovës për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

Aktuale

Thaçi në SHBA flet për sfidat e Kosovës për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 21:39
Vlora Çitaku, Hashim Thaçi dhe zyrtarë amerikanë nga Këshilli i Atlantikut

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon takimet në vizitën në SHBA.

Bashkë me ambasadoren e Kosovës në Amerikë, Vlora Çitaku ai është takuar me zyrtarë amerikanë nga Këshilli i Atlantikut.

Thaçi atje ka folur për progresin e Kosovës dhe sfidat për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare.

Postimi i Thaçit në Tëitter:

Gjithnjë kënaqësi ta dakoj Damonin dhe kolegët e tij nga Këshilli i Atlantikut, dhe të diskutojmë progresin e Kosovës e gjithashtu sfidat për anëtarësimin në organizata ndërkombëtare. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...