Gecaj: Kadri Veseli njeri i mjegullës, nuk mund të luftoj korrupsionin - Bota Sot
Gecaj: Kadri Veseli njeri i mjegullës, nuk mund të luftoj korrupsionin

Aktuale

Gecaj: Kadri Veseli njeri i mjegullës, nuk mund të luftoj korrupsionin

Nga: V.R Më: 22 shtator 2019 Në ora: 12:09
Kadri Veseli

I këtij mendimi është Bajram Gecaj, zyrtar në LDK, i cili për “Bota sot”, ka deklaruar se Kasdri Veseli nuk mund të s’patrohet pa u bërë një hetim nga një prokurori e gjyqësi profesionale.

“Kadri Veseli nuk mund të s’pastrohet derisa kjo të ndodh fillimisht për SHIK. Hetimi i thellësishëm dhe profesional të aktiviteteve të SHIK-ut mund të ndodh vetëm nga një polici, prokurori dhe gjyqësi profesionale, tërësisht jashtë çdo ndikimi politik”, tha ai.

Gecaj, e cilëson Veselin si njeri të mjegullës që vetëm mjegull prodhon.

“Njeriu i mjegullës, vetëm mjegull mund të prodhoi por kurrsesi luftë kundër korrupsionit dhe nepotizmit”, tha Gecaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...