Hashim Thaçi: Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, dy heronjë që dhanë shembullin suprem të përkushtimit për liri e çlirim - Bota Sot
Hashim Thaçi: Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, dy heronjë që dhanë shembullin suprem të përkushtimit për liri e çlirim

Aktuale

Hashim Thaçi: Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, dy heronjë që dhanë shembullin suprem të përkushtimit për liri e çlirim

Nga: V.R Më: 22 shtator 2019 Në ora: 13:41
Hashim Thaçi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një postim në rrjetin social, në 21 vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Llladrovci, i ka përkujtuar këta të fundit duke thënë se kanë dhënë shëmbullin suprem të përkushtimit për liri dhe çlirimin e Kosovës.

“Ushtria Çlirimtare e Kosovës nuk u mposht nga ofansivat e shtatorit 1998 në saje të guximit dhe trimërisë së dëshmorëve dhe heronjve tanë”, tha Thaçi.

Postimi plotë:

Para 21 viteve ranë heroikisht në ballë të betejës Komandanti Fehmi Lladrovci dhe bashkëluftëtarja e tij Xhevë Krasniqi - Lladrovci, duke dhënë shembullin më suprem të përkushtimit për liri dhe çlirim të Kosovës. Ushtria Çlirimtare e Kosovës nuk u mposht nga ofansivat e shtatorit 1998 në saje të guximit dhe trimërisë së dëshmorëve dhe heronjve tanë. HTH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...