“Kadri Veseli si Kim Jongu”, veprimtari Bajraj thotë se kryetari i PDK-së kërkon vota për strukturat e veta mafio-kriminale - Bota Sot
“Kadri Veseli si Kim Jongu”, veprimtari Bajraj thotë se kryetari i PDK-së kërkon vota për strukturat e veta mafio-kriminale

Aktuale

“Kadri Veseli si Kim Jongu”, veprimtari Bajraj thotë se kryetari i PDK-së kërkon vota për strukturat e veta mafio-kriminale

Nga: N.H Më: 22 shtator 2019 Në ora: 20:52
Kadri Veseli

Veprimtari i LDK-së, Fatmir Bajraj, përmes një shkrimi në Facebook, e ka krahasuar liderin e PDK-së me Kim Jongun.

Ai thotë se Veseli po kërkon vota për veten e tij dhe struktuarat e veta mafio-kriminale të sofistikuara në maja të piramidës së krimit.

Ja shkrimi i tij:

Image
Fatmir Bajraj

Kadri Veseli, erdhi nga nëntoka dhe pa Ligj, mbi tokë dhe mbi Ligjin.

- Ish shefi i SHIK-ut, ilegal & ilegjitim, një sherbimi histerik & parapolitik, por antishqiptar dhe antishtetëror.

- Bosi i Klanit mafio-kriminal, mbi Ligjin & n'shtetkapje : PRONTO.

- Bashkëkryetarë me Hashimin e t'njëjtit vokacion & atribute që nga nëntoka në PDK-në kriminale dhe n'kapje të shtetit :

Kërkon votën për të "ardhmën", për veten e tij dhe struktuarat e veta mafio-kriminale të sofistikuara n'maja të piramides së krimit.

Me kandidat të dënuar për krime dhe n'Listë të Zezë nga SHBA !

Pasi nuk e pranoj partneritetin me të (Kim Jongun e Kosovës), asnjë subjekt elektoral nga ish partnerët n'PAN, ku "Kim Jongu" ishte kryeshefi i PAN-hajnisë, dhe as ish Opozita e mirëfilltë ; LDK & LVV, përzgjodhi variantin e hakmarrjës ndaj ish Opozitës duke u'a vjedhë adutin substancial dhe duke e kthye në sllogan të PDK-së kriminale :

"Lufta kundër korrupsionit dhe krimit të oraganizuar

Kjo i bije : T'ju thëm sa s'm'kanë thënë !

Dhe e trumbëton orë & çast, sa ka filluar vet t'a "besoj" slloganin i cili i takon ish Opozitës LDK & LVV.

Të presim e shohim se si do e lexoj dhe shperblej sovrani me 6 tetor 2019.

Porosia ime Kim Jongut të Kosovës & Co !

Dielli i Kosovës, ka përenduar për ju, kuptojeni njëherë e mirë & përgjithmonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...