Kraki: Aq talent ka PDK-ja sa në 325 milionë amerikanë, mik e gjetën mashtruesin - Bota Sot
Kraki: Aq talent ka PDK-ja sa në 325 milionë amerikanë, mik e gjetën mashtruesin

Aktuale

Kraki: Aq talent ka PDK-ja sa në 325 milionë amerikanë, mik e gjetën mashtruesin

Nga: A.Zh Më: 2 tetor 2019 Në ora: 14:17
Nezir Kraki

Nezir Kraki, profesor dhe ligjërues në Universitetin e Parisit, ka komentuar për shfaqjen e ish-prokurorit amerikan Matthew Whitaker në fushatën elektorale bashkë me zyrtarë të Partisë Demokratike të Kosovës.

Kraki në një postim në Facebook, ka ironizuar me PDK-në, duke thënë se në mesin e 325 milionë amerikanëve, kanë gjetur “mik një mashtrues”, përcjell Bota sot.

Ai ka thënë se zyrtarët e PDK-së e meritojnë riemërimin e diplomave në “doktor të mashtrimit publik”.

Postimi i Krakit:

Merreni me mend,

...aq talent ka PDK sa në 325 milionë amerikanë, miku e vetëm që kanë arritë ta gjejnë është mashtrues.

Vakia Zotit! Kur të leshohen të zezat, veç hape deren.

Këta vërtetë i meritojnë edhe titujt akademikë qe i kanë ble. Veç duhet t’i riemerojnë diplomat në «Doktor i mashtrimit publik».

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...