Haziri: Qeveria e PAN-it na shkaktoi tensione me SHBA-në, BE-në dhe NATO-n - Bota Sot
Haziri: Qeveria e PAN-it na shkaktoi tensione me SHBA-në, BE-në dhe NATO-n

Aktuale

Haziri: Qeveria e PAN-it na shkaktoi tensione me SHBA-në, BE-në dhe NATO-n

Më: 3 tetor 2019 Në ora: 00:28
Lutfi Haziri

Lutfi Haziri nga Lidhja Demokratika e Kosovës ka thënë se qeveria e Kosovës e drejtuar nga koalicioni PAN ka shkaktuar tensione mes Kosovës dhe Uashingtonit.

Haziri ka folur të mërkurën në “Debat” te RTK.

“Gjithashtu ka shkaktaur tension me BE-në dhe me NATO-në”, ka thënë Haziri, duke u shprehur se qytetarët e Kosovës nuk do ta vuajnë këtë tension.

Haziri ka folur edhe për qasjen e Kosovës në raport me dialogun me Serbinë.

“Konsensusi duhet të jetë përtej koalicionit. Logjika e konsensusit dhe e unitetit duhet të ndodhë brenda Kuvendit. Modeli I Ekipit të Unitetit është i tejkaluar. Ne mendojmë që Qeveria duhet ta udhëheqë, kurse Kuvendi duhet ta monitorojë”, ka thënë ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...