Vështirësia nëpër të cilën kaloi sot Avdyl Ibishi për të votuar, e ka karrocën poshtë e me paterica u ngjit në qendrën e votimit - Bota Sot
Vështirësia nëpër të cilën kaloi sot Avdyl Ibishi për të votuar, e ka karrocën poshtë e me paterica u ngjit në qendrën e votimit

Aktuale

Vështirësia nëpër të cilën kaloi sot Avdyl Ibishi për të votuar, e ka karrocën poshtë e me paterica u ngjit në qendrën e votimit

Më: 6 tetor 2019 Në ora: 08:59
Avdyl Ibishi

Në qendrën e votimit “Abaz Ajeti” që është qendra e dytë më e madhe në qytetin e Gjilanit ka votuar edhe qytetari me aftësi të kufizuar Abdyl Ibishi.

Ai ka pasur vështirësi për t’u ngjitur në vendvotimin e tij pasi që i është dashur që karrocën e tij ta lërë poshtë dhe me anë të patericave është dashur që të ngjes 60 apo 70 shkallë që të shkojë të votojë

Ai ka thënë se ka pasur vështirësi që futet deri tek klasa ku duhet të votojë, por që përkundër vështirësive ka vendosur të votojë për një jetë më të mirë.

“Unë si person me aftësi të kufizuara, punoj tek Eko Higjiena, edhe kësaj here kam dalur për të votuar për një jetë më të mirë”, ka thënë ai.

Ai po ashtu ka thënë se nuk është bërë asgjë nga institucionet për këtë kategori të njerëzve

“Hiç nuk është bërë për kategorinë e njerëzve, është dashur me lënë karrocën poshtë për të vazhduar”, është shprehur qytetari me aftësi të kufizuara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...