Ibrahim Rugova: Gruaja në shoqërinë e Kosovës është shtyllë e rëndësishme - Bota Sot
Ibrahim Rugova: Gruaja në shoqërinë e Kosovës është shtyllë e rëndësishme

Aktuale

Ibrahim Rugova: Gruaja në shoqërinë e Kosovës është shtyllë e rëndësishme

Nga: V.R Më: 6 tetor 2019 Në ora: 12:35
Ibrahim Rugova

Zyrtarja e LDK-së, Besa Zogaj, në një deklaratë publike, duke iu referuar një thënie të ish-presidentit Ibrahim Rugova, ka deklaruar se ia ka besuar të ardhmën gruas, duke besuar në Vjosa Osmanin kryeministre.

“Gruaja në shoqërinë kosovare është shtyllë e rëndësishme siç ishte shtyllë për familjen shqiptare gjatë historisë”, ka thënë Rugova.

Postimi plotë:

Ibrahim Rugova: “Gruaja në shoqërinë kosovare është shtyllë e rëndësishme siç ishte shtyllë për familjen shqiptare gjatë historisë”.

Unë votova duke besuar në gruan, duke besuar në Vjosën Kryeministre, duke besuar se Kosova mund të jap shembullin e parë në historinë shqiptare ku një femër të jetë kryeministre dhe shumë e zonja.

Dil voto për veten, për shtetin, për të ardhmen. Ndryshimi fillon prej secilit prej nesh.

#BESO🔴

#LDK 134

Vjosa R. Osmani 1

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...