VV: Në Prizren është shpallur e pavlefshme një votë e PDK-së, pasi është kapur në flagrancë duke e fotografuar - Bota Sot
VV: Në Prizren është shpallur e pavlefshme një votë e PDK-së, pasi është kapur në flagrancë duke e fotografuar

Aktuale

VV: Në Prizren është shpallur e pavlefshme një votë e PDK-së, pasi është kapur në flagrancë duke e fotografuar

Nga: D.RR Më: 6 tetor 2019 Në ora: 14:02
Foto ilustrim

Zyrtari për media i VV-së, Arlind Manxhuka, ka thënë se në Prizren në ambientet e SHFMU Abdyl Frashëri, është kapur në flagrancë një qytetarë duke fotografuar votën, përcjellë Bota sot.

Sipas Manxhukës, vota është shpallur e pavlefshme ndërsa policia ka arrestuar personin në fjalë.

Postimi i tij:

PDK e kapur në flagrancë, akuzon të tjerët

Në qendrën e votimit 2003a, në ambientet e SHFMU Abdyl Frashëri në Prizren, kryesuesi i vendvotimit, Ardi Pulaj i LVV e ka vënë re një qytetar duke fotografuar votën. Menjëherë e ka lajmëruar policinë, policia e ka shoqëruar qytetarin në stacion, për ta intervistuar.

Vota, e cila u bë e pavlefshme, u pa nga komisionerët se ishte për PDK.

Ky është rasti për të cilin para di

VV: Në Prizren është shpallur e pavlefshme një votë e PDK-së, pasi është kapur në flagrancë duke e fotografuar

Zyrtari për media i VV-së, Arlind Manxhuka, ka thënë se në Prizren në ambientet e SHFMU Abdyl Frashëri, është kapur në flagrancë një qytetarë duke fotografuar votën, përcjellë Bota sot.

Sipas Manxhukës, vota është shpallur e pavlefshme ndërsa policia ka arrestuar personin në fjalë.

Postimi i tij:

PDK e kapur në flagrancë, akuzon të tjerët

Në qendrën e votimit 2003a, në ambientet e SHFMU Abdyl Frashëri në Prizren, kryesuesi i vendvotimit, Ardi Pulaj i LVV e ka vënë re një qytetar duke fotografuar votën. Menjëherë e ka lajmëruar policinë, policia e ka shoqëruar qytetarin në stacion, për ta intervistuar.

Vota, e cila u bë e pavlefshme, u pa nga komisionerët se ishte për PDK.

Ky është rasti për të cilin para disa minutash PDK akuzoi LVV për kinse blerje votash. Pra PDK e kapur në flagrancë, akuzon për shkeljet që bën vetë. Gjatë ditës mund të ketë edhe deklarata të tjera mashtruese nga PDK, ndaj i bëjmë thirrje qytetarëve dhe mediave të mos bien pre e manipulimit.

I bëjmë thirrje votuesve të mos fotografojnë votat e tyre. Komisionerët e vëzhguesit tanë do të raportojnë secilin rast.

sa minutash PDK akuzoi LVV për kinse blerje votash. Pra PDK e kapur në flagrancë, akuzon për shkeljet që bën vetë. Gjatë ditës mund të ketë edhe deklarata të tjera mashtruese nga PDK, ndaj i bëjmë thirrje qytetarëve dhe mediave të mos bien pre e manipulimit.

I bëjmë thirrje votuesve të mos fotografojnë votat e tyre. Komisionerët e vëzhguesit tanë do të raportojnë secilin rast.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...