Partia që mori më së paku vota në zgjedhjet e 6 tetorit - Bota Sot
Partia që mori më së paku vota në zgjedhjet e 6 tetorit

Aktuale

Partia që mori më së paku vota në zgjedhjet e 6 tetorit

Më: 8 tetor 2019 Në ora: 11:16
Ilustrim

Tashmë kur kanë mbetur edhe më pak se dy për qind i votave pa u numëruar, tanimë po qartësohet edhe me shumë se cila parti sa vota ka marrë.

Teksa aktualisht Lëvizja Vetëvendosje është e para me numrin me të madh të votave të fituara, një parti tjetër është që ka fituar me së paku vota.

Është kjo Partia e Re e Romëve të Kosovës, e cila ka fituar më së paku vota.

Kjo parti në zgjedhjet e 6 tetorit ka marrë vetëm 276 vota apo 0.04 për qind.

Ende nuk ka përfunduar numërimi i të gjitha votave, pasi janë edhe ato me kushtë dhe atyre nga diaspora. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...