Numërohen votat në Prishtinë, fiton bindshëm Vetëvendosja dhe lë shumë mprapa LDK-në - Bota Sot
Numërohen votat në Prishtinë, fiton bindshëm Vetëvendosja dhe lë shumë mprapa LDK-në

Aktuale

Numërohen votat në Prishtinë, fiton bindshëm Vetëvendosja dhe lë shumë mprapa LDK-në

Më: 8 tetor 2019 Në ora: 14:25
Prishtina

Ka përfunduar numërimi i votave të zgjedhjeve të gjashtë tetorit në Komunën e Prishtinës.

Në rezultatin e publikuar në faqen zyrtare të KQZ-së, Vetëvendosja ka dalë në vend të parë, duke marrë 37387 vota, derisa pas saj radhitet LDK-ja me 32636 vota.

Në vend të tretë në kryeqytet është PDK-ja me 15511 vota.

Koalicioni në të cilën garoi edhe Shpend Ahmeti, kreu i PSD-së e kryetari i Prishtinës, mori vetëm 7633 vota.

Në këto përqindje nuk përfshihen votat e diasporës, ato me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta, pasi që të njëjtat do të numërohen ditëve në vijim.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...