Edhe ky kandidat i AAK-së mbetet jashtë Kuvendit, nuk mori votat e mjaftueshme - Bota Sot
Edhe ky kandidat i AAK-së mbetet jashtë Kuvendit, nuk mori votat e mjaftueshme

Aktuale

Edhe ky kandidat i AAK-së mbetet jashtë Kuvendit, nuk mori votat e mjaftueshme

Nga: A.ZH Më: 9 tetor 2019 Në ora: 08:36
AAK

Muhamet Kelmendi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka treguar se nuk ka marrë votat e nevojshme në zgjedhjet e 6 tetorit, për t’u bërë deputet.

Ai në një postim në Facebook, ka thënë se arsyet për këtë janë të shumta, duke mos treguar detaje, përcjell Bota sot.

Kelmendi ka falënderuar të gjithë ata që janë angazhuar për të marrë statusin e “deputetit”.

Image

Postimi i Kelmendit:

Falimenderim

Falimenderoj te gjithe ata qe me votuan dhe u angazhuan qe une te zgjedhem deputet.

Vota nuk mjaftoje per kete post popullor.

Shkaqe ka te shumeta...!

Por, pavaresisht asaj se ku ka shkuar vota, kush i mori dhe u be deputet, falimenderit per besimin dhe iu garantoj se do te mbetem i njejte edhe jashte Kuvendit te Kosoves.

Respekt te gjitheve.

MK

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...