Kjo është gruaja më e votuar nga të gjitha listat e partive politike në Kosovë - Bota Sot
Kjo është gruaja më e votuar nga të gjitha listat e partive politike në Kosovë

Aktuale

Kjo është gruaja më e votuar nga të gjitha listat e partive politike në Kosovë

Nga: N.Sh Më: 9 tetor 2019 Në ora: 13:17
Marigona Geci

Zgjedhjet në Kosovë, kësaj radhe kanë ndryshuar shumë skenën politike në Kosovë, sidomos kanë ndryshuar deputetët.

Kësaj radhe, pothuajse shumicën e deputetëve i kemi të rinj. Shumë deputet i ka dënuar populli me votën e tyre, për ti votuar të rinjtë dhe të rejat e shkolluara dhe meritor për të përfaqësuar popullin në mënyrë të dinjitetshme nga Kuvendi i Kosovës.

Gruaja më e votuar në këto zgjedhje, po del të jetë Marigona Geci, e cila nga të gjitha listat e partive politike që kanë kandiduar për deputete, ka marrë më së shumti vota.

Image
Marigona dhe Gani Geci

Kështu ka thënë Gani Geci për gazetën “Bota sot”.

“Sipas informatave tona marrë nga KKZ -të nëpër komuna Marigona Geci është femra më e votuar nga të gjitha listat e partive politike që kanë konkurruar për deputete në Republikën e Kosovës”, ka thënë Geci,

Ndryshe, dje u raportua se Marigona ka pas mbi 15 mijë vota, e ndoshta ky numër ka shkuar rreth 20 mijë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat