Vendlindja befason Anton Qunin, vetëm kaq vota ia kanë dhënë - Bota Sot
Vendlindja befason Anton Qunin, vetëm kaq vota ia kanë dhënë

Aktuale

Vendlindja befason Anton Qunin, vetëm kaq vota ia kanë dhënë

Më: 10 tetor 2019 Në ora: 13:07
Anton Quni

Të dielën u mbajtën zgjedhjet në vendin tonë, sovrani vendosi për ndryshim dhe përfaqësuesit e tyre.

Lëvizja Vetëvendosje, derisa LDK mbeti e dyti, pasuar nga PDK.

Derisa KQZ kanë publikuar rezultatet preliminare, tashmë jo zyrtarisht janë publikuar edhe votat e kandidatëve për deputetë, shkruan Indeksonline.

Këto janë rezultatet për kandidatët e LDK-së në Komunën e Prizrenit, derisa mungojnë të dhënat nga 28 vendvotime, për shkaqe teknike.

Sipas kësaj liste më të votuarit janë:

Vjosa Osmani – 9051

Anton Quni – 5060

Driton Selmanaj -3179

Haxhi Avdyli -3318

Xhavit Ukaj -3252

Hatim baxhaku -3069

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...