Të premten nisin punimet në kompleksin memorial në fshatin Shqiponjë - Bota Sot
Të premten nisin punimet në kompleksin memorial në fshatin Shqiponjë

Aktuale

Të premten nisin punimet në kompleksin memorial në fshatin Shqiponjë

Më: 10 tetor 2019 Në ora: 13:07
Shqipnonjë

Nesër, 11 tetor, në orën 12 pritet të fillojnë punimet në kompleksin mermorial “Dëshmorët e Kombit” në fshatin Shqiponjë ish-Jabllanicë.

Kujtojmë që maj të vitit 1999 në Shqiponjë duke u ballafaquar me armikun ranë 38 dëshmorë të familjeve Zeneli, Myrtaj, Qelaj, Mehmetaj dhe u vranë 4 martirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...