Arrihet koalicioni LDK-VV - Bota Sot
Arrihet koalicioni LDK-VV

Aktuale

Arrihet koalicioni LDK-VV

Nga: V.R Më: 10 tetor 2019 Në ora: 13:42
Vjosa Osmani

Vjosa Osmani pas takimit me Kurtin: Po, koalicioni LDK-Vetëvendosje u arritë

Kandidatja për kryeministre të Kosovës, Vjosa Osmani, e cila doli e dyta në zgjedhjet e 6 tetorit, në një prononcim për media, deklaroi se koalicioni LDK – Vetëvendosje po ndodh dhe se është arritur një marrëveshje, shkruan “Bota sot”.

Sipas saj, e vetmja gjë që është mbet është të zvogëlohet qeveria dhe të jetë në shërbim të qytetarëve.

"Në qoftë se rezultati konfirmohet ne do të pranojmë që kushdo që ka fituar do ta marrë postin e kryeministrit", tha Vjosa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...