Nicholas Giacobbe, emërohet zëvendësambasador i SHBA-së në Kosovë - Bota Sot
Nicholas Giacobbe, emërohet zëvendësambasador i SHBA-së në Kosovë

Aktuale

Nicholas Giacobbe, emërohet zëvendësambasador i SHBA-së në Kosovë

Më: 21 tetor 2019 Në ora: 18:04
Nicholas Giacobbe

Nicholas Giacobbe, është caktuar zëvendësambasador i ri në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë.

Kjo është e ditur nga ambasadori amerikan Philip Kosnett, përmes një postimi në Twitter,

Kosnett e ka quajtur diplomat të mençur dhe me eksperiencë, Giacobben.

“I kënaqur që po e prezantoj zëvendës ambasadorin e ri në ambasadën amerikane në Prishtinë, Nick Giacobbe. Nicku është diplomat i mençur dhe me eksperiencë, i cili me gruan e tij Cory, është gati ta njohë vendin dhe të kontribuojë në forcimin e lidhjeve SHBA-Kosovë”, ka shkruar Kosnett, teksa është bashkuar edhe një video ku flet Giacobbe. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat