Berisha zbulon ‘paktin’: Vuçiç i ka kërkuar Ramës që Kosova të mos jetë pjesë e “Shengenit Ballkanik” - Bota Sot
Berisha zbulon ‘paktin’: Vuçiç i ka kërkuar Ramës që Kosova të mos jetë pjesë e “Shengenit Ballkanik”

Aktuale

Berisha zbulon ‘paktin’: Vuçiç i ka kërkuar Ramës që Kosova të mos jetë pjesë e “Shengenit Ballkanik”

Më: 22 tetor 2019 Në ora: 22:31
Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në emisionin “Tempora” tha se kompromisi Vuçiç i ka kërkuar Ramës që Kosova të mos jetë pjesë e “Shengenit Ballkanik” dhe kryeministri shqiptar e ka pranuar.

Sali Berisha: Sipas burimeve 100%  të sigurta diplomatike kompromisi Rama-Vuçiç është që Rama të pranojë që Kosova të mos pranohet në Shengen. Ky është. Dhe Ramës i premtoi Vuçiç se të zgjidh problemin duke përdorur të gjithë miqësinë që kam me Francën 200 vjeçare dhe do ta zgjidh këtë punë.

Vuçiç i ka kërkuar Ramës që Kosova të mos jetë pjesë e “Shengenit Ballkanik” dhe Rama e ka pranuar këtë kusht. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat