Thaçi e përshëndet Dodikun, Vuçiq i thotë “mos u bëj sikur nuk di serbisht” - Bota Sot
Thaçi e përshëndet Dodikun, Vuçiq i thotë “mos u bëj sikur nuk di serbisht”

Aktuale

Thaçi e përshëndet Dodikun, Vuçiq i thotë “mos u bëj sikur nuk di serbisht”

Më: 30 tetor 2019 Në ora: 06:29
Vuçiq dhe Thaçi

Gjatë orëve të mbrëmjes së sotme, në Bruksel, përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini, ka takuar liderët e vendeve të Ballkanit, përveç kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.

Në bazë të video-pamjeve të publikuara nga presidenca malazeze gjatë takimit, shihet se liderët takojnë njëri-tjetrin duke u përshëndetur me shtrëngime duarsh.

Në këtë rast, presidenti Hashim Thaçi i shtrëngon dorën edhe kryetarit të Republikës Serbe të Bosnjës, Millorad Dodik, të cilin më parë gjatë një rasti e kishte injoruar.

E në ndërkohë, teksa Mogherini përshëndet të pranishmit, kur i afrohet Thaçit të cilin e përqafon dhe e puth në faqe, dëgjohet presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq të thotë: “Hashim, Federica më së shumti ka dëshirë të puthet me ty”, kurse Thaçi nuk dëgjohet ta komentojë atë në këtë rast, por Vuçiqi vazhdon: “Shikoni se si bëhet sikur nuk merr vesh serbisht, por di shumë mirë”.

Pas kësaj deklarate të Vuçiqit, Thaçi dëgjohet tek qesh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat