Buzeqëshja e Arses do t’ju vras - Bota Sot
Buzeqëshja e Arses do t’ju vras

Aktuale

Buzeqëshja e Arses do t’ju vras

Nga: A.J Më: 5 nëntor 2019 Në ora: 12:08
Arsa Dehari pranë varrit të babait të saj

Vdekja e Astrit Deharit për vite do të mbetet në kujtesen e secilin nga ne,e sidomos vajza e tij Arsa.

Ndergjegjja e secilit që ka copeza faji për vdekjen e mistrehsme të Astritit do të plas sot kur ata do të shohin buzeqeshjen e pafjshme të vajzës që mbi super e saj bart një vdekje aq makbare.

Arsa Dehari u lind pak muaj pas vdekjes se babait te saj Astritit,derisa sot ajo vizitat e shpeshta të varri I babait I benë për të kujatur se kjo tokë nuk fal kur njerezit vriten tinezisht,pasi që raporti I fundit nga Zvicrra tregon për mundesinë që Astrit Dehari të është vrarë në Qendren e Paraburgimit në Prizeren.

Nese lotet dhe fytyrat e vuajtura të prinderve të Astritit,nuses se tij dhe motres mund ti shihni sikur ska ndodh një krim I rendë,ateherë ju përgjegjjes na tregoni se sim und ta shihni buzeshjen e Arses e mos ta mallkoni veten që jeni berë pjesë e kesaj vdekje aq të dhimbshme.

Ndryshe Sot u bën tri vjet nga vdekja e ish anëtarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Ai ndërroj jetë në burg kur po mbahej si i akuzuar për terrorizëm, ndërsa tri vjet pas vdekjes së tij u vërtetua se ai është vrarë. Astrit Dehari kishte lënë pas bashkëshorten shtatzënë, ndërsa tani vajzën Arsa.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat