Largimi nga Vetëvendosja i kushtoi Shpend Ahmetit, ja sa vota mori tani - Bota Sot
Largimi nga Vetëvendosja i kushtoi Shpend Ahmetit, ja sa vota mori tani

Aktuale

Largimi nga Vetëvendosja i kushtoi Shpend Ahmetit, ja sa vota mori tani

Më: 7 nëntor 2019 Në ora: 15:30
Shpend Ahmeti

Partia Socialdemokrate e udhëhequr nga Shpend Ahmeti, në zgjedhjet e 6 tetorit ka arritur të fitojë vetëm një ulëse në Kuvend.

Në këto zgjedhje, Ahmeti shihet se ka dështuar keq pasi ka marrë vetëm 5 mijë e 881 vota.

Ndërsa, në zgjedhjet e vitit 2017, kur Ahmeti ishte pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidoi për deputet nga kjo parti, kishte marrë 75 mijë vota.

Nga PSD ulëse në Kuvend ka fituar vetëm zëdhënësja e kësaj partie, Natyra Kuçi.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat