Labinot Tahiri: Mos u gëzoni pas ftesave të Speciales, ja pse po thirren udhëheqësit e UÇK-së - Bota Sot
Labinot Tahiri: Mos u gëzoni pas ftesave të Speciales, ja pse po thirren udhëheqësit e UÇK-së

Aktuale

Labinot Tahiri: Mos u gëzoni pas ftesave të Speciales, ja pse po thirren udhëheqësit e UÇK-së

Nga: A.ZH Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 16:21
Kadri Veseli

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës Labinot Tahiri, ka reaguar pas ftesës nga Gjykata Speciale për kryetarin e PDK-së Kadri Veselin.

Ai ka thënë se dikush po u gëzohet ftesave nga Specialja, por kjo sipas tij, është gabim i madh, përcjell Bota sot.

Sipas Tahirit, kjo Gjykatë nuk i fton udhëheqësit e UÇK-së për çështje korrupsioni, por “për ta dëmtuar imazhin e UÇK-së karshi Serbisë”.

Postimi i Tahirit në Facebook:

"Dikush i gëzohet ftesave por është gabim i madh!!

Gjykata Speciale, nuk i fton udhëheqësit e UÇK-së pêr qështje korrupsioni por thëret për të dëmtuar imazhin e UÇK-së karshi Serbisë.

Pra nuk keni përse gëzoheni!

Kadri Veseli, të pastë vendi e kombi për jet e mot!
Të gjitha ato ditët e mira të rinisë ia kushtove Lirisë së atdheut, të fëmijëve tuaj e të fëmijëve të mi dhe të shumë Shqiptarëve!

Luftëra, do të ketë gjithmonë e dim mirë sepse e shohim çdo ditë duke u armatosur Serbia!
Dhe kjo tregon se edhe në Kosovë do të ketë luftë, por sikurse Brezi i luftëtarëve të Adem Jasharit nuk do të ketë më!!

Pra mos u gëzoni për këto ftesa!

Nëse thiren protesta, aty do të jem sa herë që kërkohet për ushtarët e Lirisë, sepse ranë ata dhe sot nuk helmohet as nuk vritêt fëmiju im nga dora e SERBISË.

Labinot Tahiri, Ferizaj Kosovë e Shqipërisë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat