Dyshimet e juristit: Mos po i kalon kompetencat BIK-u në dëm të kombit tonë? - Bota Sot
Dyshimet e juristit: Mos po i kalon kompetencat BIK-u në dëm të kombit tonë?

Aktuale

Dyshimet e juristit: Mos po i kalon kompetencat BIK-u në dëm të kombit tonë?

Nga: A.ZH Më: 9 nëntor 2019 Në ora: 16:17
Myftiu Naim Tërnava

Njohësi i çështjeve juridike Muhamet Kelmendi, ka komentuar në lidhje me kompetencat e Bashkësisë Islame të Kosovës.

Ai në një postim në Facebook, ka pyetur se a i ka tejkaluar kompetencat e saj BIK-u i udhëhequr nga Naim Tërnava, në dëm të kombit tonë, përcjell Bota sot.

Kelmendi ka ftuar që të analizohet “mënyra konfliktuoze e predikimit në xhami”, lënia anash e kombit dhe urrejtja ndaj ideologjive të tjera.

Postimi i Kelmendit:

Çka mendoni?

A është Bashkesia Islame e Kosovës e udhëhequr nga z. Tërnava duke e kryer detyrën fetare?

Mos po i kalon kompetencat në dëm të kombit tonë?

Analizoni objektet e ndërtuara!

Mënyrën konfliktuoze të predikimit nëpër Xhami!

Lënien anash të kombit!

Urrejtjen ndaj ideologjive tjera...!

Etj.

Analizoni dhe shprehuni, por jo me ofendime dhe me urrejtje...!

MK

Image
Postimi i Kelmendit
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat