Zyrtari i PDK-së: VV dhe Lista Serbe me agjendë të njëjtë - Bota Sot
Zyrtari i PDK-së: VV dhe Lista Serbe me agjendë të njëjtë

Aktuale

Zyrtari i PDK-së: VV dhe Lista Serbe me agjendë të njëjtë

Më: 11 nëntor 2019 Në ora: 20:12
PDK

Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bujar Cakolli ka thënë se Vetëvendosje dhe Lista Serbe ‘kanë qëlluar në agjendë të njejtë’.

Ai ironizon duke thënë se po i sheh Glauk Konjufcën e VV-së dhe Igor Simiq e Listës Serbe duke i dorëzuar ankesat në Gjykatën Supreme.

Reagimi i tij i plotë:

Po më doket po i shoh sonte para orës 00:00 te Gjykata Supreme, Glauk Konjufcën e VV-së edhe Igor Simiqin e Listës Serbe, tu prit me i dorëzu ankesat për njohjen e validitetit të votave të parregullta të ardhura nga Serbia!

Rastësisht kanë qëllu në agjendë të njëjtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat