Pamje të publikuara për herë të parë, komandanti Smajl Hajdaraj para ushtarëve të tij - Bota Sot
Pamje të publikuara për herë të parë, komandanti Smajl Hajdaraj para ushtarëve të tij

Aktuale

Pamje të publikuara për herë të parë, komandanti Smajl Hajdaraj para ushtarëve të tij

Nga: N.H Më: 13 nëntor 2019 Në ora: 21:28
Smajl Hajdaraj

Komandanti i Ushtrisë Çlirimtare në Rugovë, Smajl Hajdaraj, shihet në një incizim të publikuar për herë të parë duke promovuar Brigadën 136.

Ai në këto pamje shihet duke u mbajtur një fjalim para ushtarëve të Rugovës, përcjell “Bota sot”.

Smajl Hajdaraj, një muaj para ekzekutimit la një letër ku flet për luftën e UÇK-së, çlirimin e Kosovës dhe grupin që pengonte organizimin ushtarak të asaj kohe.

Ndërkaq, kujtojmë se në hollin e hyrjes së banesës së tij në Pejë, ishte vrarë në një pritë deputeti i atëhershëm i Kuvendit të Kosovës dhe Komandanti i Ushtrisë Çlirimtare në Rugovë, Smajl Hajdaraj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat