Vuçiq: Kosova nuk do të bëhet pjesë e UNESCO-s as sot, as vitin tjetër - Bota Sot
Vuçiq: Kosova nuk do të bëhet pjesë e UNESCO-s as sot, as vitin tjetër

Aktuale

Vuçiq: Kosova nuk do të bëhet pjesë e UNESCO-s as sot, as vitin tjetër

Më: 14 nëntor 2019 Në ora: 08:57
Aleksandar Vuçiq

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se Serbia ka arritur të ndërtojë një themel të mirë për pozicionin e sigurt të vendit të tij në UNESCO dhe se Kosova nuk do të jetë në gjendje të bëhet anëtare e kësaj organizate ndërkombëtare sot ose vitin tjetër.

“Ne kemi bërë kontakte të mira dhe është e vështirë që Kosova të bëhet anëtare e UNESCO-s sot, ose vitin e ardhshëm”, tha ai për mediat serbe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat