Askund si në Kosovë, ambasada britanike publikon mesazhin e tifozit anglez që erdhi në Prishtinë - Bota Sot
Askund si në Kosovë, ambasada britanike publikon mesazhin e tifozit anglez që erdhi në Prishtinë

Aktuale

Askund si në Kosovë, ambasada britanike publikon mesazhin e tifozit anglez që erdhi në Prishtinë

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 18:46
Pamje nga video

Ambasada britanike në Prishtinë ka publikuar një video të fansave anglezë të cilët kanë ardhur në kryeqytet për ta parë ndeshjen mes Kosovës e Anglisë.

Matt, nga Newcastle ka thënë se mikëpritje si në Prishtinë, s’ka parë askund tjetër.

“Unë jam këtu për ndeshjen që Anglia do ta zhvillojë kundër Kosovës nesër mbrëma”, thotë ai në këtë deklaratë.

“Kësi mikpritje nuk kam parë diku tjetër. Kam vizituar mbi 30 vende, por kurrë nuk kam parë kësi mikpritje”.

Madje sipas personazhit të videos së publikuar nga ambasada britanike, ndeshja me Kosovën s’do të jetë aspak e lehtë, por se ai shpreson se Anglia do të triumfojë me rezultat 2 me 1.

Ndryshe, nesër me fillim nga ora 18:00 pritet të zhvillohet ndeshja mes Kosovës e Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet.

Për tifozët anglezë është organizuar një pritje e jashtëzakonshme në kryeqytet, me thirrje kundër racizmit dhe falënderime për kombin britanik gjatë viteve të luftës në Kosovë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat