Kurti iu premton bashkatdhetarëve lehtësimin e kushteve për investime në Kosovë - Bota Sot
Kurti iu premton bashkatdhetarëve lehtësimin e kushteve për investime në Kosovë

Aktuale

Kurti iu premton bashkatdhetarëve lehtësimin e kushteve për investime në Kosovë

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 20:37
Albin Kurti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka ta kuar në Bruksel një numër të bashkatdhetarëve, ku ka theksuar se do të ketë lehtësim të votimit për ta dhe krijimin e mundësimin e kushteve për investime në Kosovë.

Këtë e ka bërë të ditur LVV, përmes një njoftimi.

“Mbrëmë, në Bruksel, një numër i madh bashkatdhetarësh pritën Kryetarin e Lëvizjes dhe Kryeministrin e ardhshëm, Albin Kurti. Të pranishëm në tubimin ishin dhe aktivistja Teuta Fazliu, Kryetari i Qendrës së Lëvizjes në Belgjikë, Bujar Krasniqi dhe Kryetari i Pikës sonë në Anvers, Ilir Morina”, thuhet në njoftim

Sipas njoftimit, Kurti ri-potencoi edhe një herë zotimet për mërgatën të cilat do të realizohen nga qeverisja e ardhshme.

“Nga lehtësimi i votimit e deri te krijimi dhe mundësimi i kushteve për investime të bashkatdhetarëve në vendlindje ishin vetëm disa temat e diskutuara.”

Po ashtu Albin Kurti, sot, së bashku me delegacionin vizituan edhe njërën nga shkollat shqipe në Bruksel.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat