"Kryetari i Lipjanit, kreu një akt barbar me pushkë në dorë" - Bota Sot
"Kryetari i Lipjanit, kreu një akt barbar me pushkë në dorë"

Aktuale

"Kryetari i Lipjanit, kreu një akt barbar me pushkë në dorë"

Nga: H.O. Më: 20 nëntor 2019 Në ora: 22:31
Imri Ahmeti

Flora Bujupi, nga Holanda u kthye në Kosovë, dhe tani po e kalon jetën e saj duke i strehuar kafshët të cilët janë të pa mbrojtur dhe enden rrugëve.

Por sot në një postim të saj një Facebook ka një kritikë të fortë për kryetarin e Komunës së Lipjanit, Imri Ahmetin. Ajo e quan kryetar dështak, pasi problemin me qentë e pastrehë po përpiqet ta zgjedh me pushkë në dorë.

Postimi i plotë:

Kryetari i Komunes se Lipjanit Imri Ahmeti prap ju ka kthy zgjedhjes se problemit te qenve te pastrehe me pushke ne dore! Ky akt barbare nga nje kryetar Komune eshte me kundershtim me ligjin ne fuqi dhe miqenjen e kafsheve ne Kosove! Keto akte tregojn se ky deshtak kryetar, nuk eshte ne gjendje ta menagjon qytetin me sepsku ti menagjon qent e pasrehe te cilet pa fajin e tyre kan mbetur nreper rruge! Natyrisht qe kesaj radhe nuk do te mbetesh pa i ndeshkuar deshtak!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat