MPJ organizon konferencë për “Projektet e Fondit të Ballkanit Perëndimor” - Bota Sot
MPJ organizon konferencë për “Projektet e Fondit të Ballkanit Perëndimor”

Aktuale

MPJ organizon konferencë për “Projektet e Fondit të Ballkanit Perëndimor”

Më: 21 nëntor 2019 Në ora: 07:09
MPJ

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës (MPJ) organizon sot konferencë, me rastin e organizimit “Thirrja e Tretë për Projekte të Fondit të Ballkanit Perëndimor”.

Fondi për Ballkanin Perëndimor (WBF) është krijuar me qëllim të promovimit të zhvillimit të bashkëpunimit më të ngushtë dhe fuqizimit të lidhjeve në mes të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, integrimit të rajonit në Bashkimin Evropian dhe prezantimin e përbashkët të WBF-së tek vendet e treta.

Republika e Kosovës e ka marrë kryesimin njëvjeçar të WBF-së që nga data 1 janar 2019.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat