Këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës / Emrat - Bota Sot
Këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës / Emrat

Aktuale

Këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës / Emrat

Më: 27 nëntor 2019 Në ora: 16:57
Kuvendi i Kosovës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme që u mbajtën më 6 tetor 2019.

Me këtë rast ka publikuar edhe listën e personave që kanë siguruar një ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Kujtojmë se Lëvizja Vetëvendosje ka dalë subjekti më i votuar nga këto zgjedhje dhe do të ketë 29 deputetë, derisa pasohet nga LDK-ja me 28. Pas tyre renditen PDK-ja, AAK-ja, Lista Serbe e Nisma.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë të deputetëve të zgjedhur në legjislaturën e re:

Image

 

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat