Këta janë 6 deputetët e ardhshëm nga Nisma dhe AKR-ja - Bota Sot
Këta janë 6 deputetët e ardhshëm nga Nisma dhe AKR-ja

Aktuale

Këta janë 6 deputetët e ardhshëm nga Nisma dhe AKR-ja

Më: 27 nëntor 2019 Në ora: 17:03
Fatmir Limaj dhe Behgjet Pacolli

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar zgjedhjet parlamentarë të mbajtura më 6 tetor të këtij viti.

Pas certifikimit është zyrtarizuar se koalicion Nisma-AKR, ka kaluar pragun dhe se në legjislaturën e ardhshme do t’i ketë 6 deputetë.

Ky koalicion ka arritur që pragun zgjedhor ta kalojë për vetë 0.02%, pasi që kishte qenë në garë tejet të ngushtë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat