Abbott përgëzon Kosovën për ndihmën ndaj Shqipërisë - Bota Sot
Abbott përgëzon Kosovën për ndihmën ndaj Shqipërisë

Aktuale

Abbott përgëzon Kosovën për ndihmën ndaj Shqipërisë

Më: 29 nëntor 2019 Në ora: 15:35
Nicholas Abbott

Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Nicholas Abbott, ka përgëzuar institucionet e vendit për heroizmin dhe përkushtimin për të shpëtuar jetë pas tërmetit në Shqipëri.

“Këtë javë, ne të gjithë kemi parë skenat tragjike, pas një numri të tërmeteve shkatërruese që ndodhën në Shqipëri. Bashkëndjejmë me viktimat dhe familjet e tyre. Ne po ashtu kemi parë një përgjigje të shkëlqyeshme dhe të shpejtë të Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe Policisë së Kosovës. Unë dua të përgëzoj ekipet nga Kosova për heroizmin dhe përkushtimin e tyre për të shpëtuar jetë dërisa rrezikonin jetën e tyre”, tha ambasadori britanik.

Ndryshe, nga tërmeti i së martës në Shqipëri kanë humbur jetën 49 persona, ndërsa mbi 900 të tjera janë lënduar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat