Kosova e çmendur pas ish sekretares Madeleine Albright, e quajnë “Nëna e Kosovës” - Bota Sot
Kosova e çmendur pas ish sekretares Madeleine Albright, e quajnë “Nëna e Kosovës”

Aktuale

Kosova e çmendur pas ish sekretares Madeleine Albright, e quajnë “Nëna e Kosovës”

Nga: A.J Më: 5 dhjetor 2019 Në ora: 10:18
Madeleine Albright

Madeleine Albright ish-sekretareja e Shtetit Amerikan gëzon respekt dhe një dashuri të pa parë nga qytetaret e Kosovës. Faqja e saj zyrtare në Facebokk llogarit mija ndjekës nga Kosova dhe pothuajse më mija komente tjera që i drejtohen asaj më aq shumë mirësjellje për kohen kur ajo kishte bërë shumë për Kosovën.

Thank you,for all you have done for Kosova ...!, Nona e Kosovës, Ti je ëndrra jonë me e bukur, te duam nga Kosova, janë vetëm disa nga komentet mbresëlënëse që qytetarët nga Kosova kanë lenë në postimet e Madeleine Albright.

Image
Komentet në faqen e Madeleine Albright

Ish-sekretarja Albright në kohen kur lufta behej më të madhe në Kosovë ajo kishte gjetur mënyrën për të ngritur në këmbë pothuajse gjithë botes për ti kthyer sytë nga Kosova dhe më pas edhe për të bombarduar forcat serbe.

Madeleine Albright më 11 korrik 2019 ishte e pranishme në Kosovë më c“rast edhe vizita dhe fjalimet e saj ishin të mahnitshme. Albright në vendin që ajo vazhdon ta dojë dhe përkrah aq shumë i është ndërtuar edhe busti, për të nderuar kontributin e saj në çlirimin e Kosovës.

Ndryshe Madeleine Albright kohë më parë kishte publikuar librin “Të fuqishmit dhe i plotfuqishmi”. Kështu e titullon librin e saj me “reflektime rreth Amerikës, Zotit dhe ngjarjeve të botës”, Madeleine Albright, një ndër gratë më të fuqishme në botë, ish-sekretare e Shtetit Amerikan dhe në Kosovë shihet si yonja më e dashur e të gjitha kohërave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat