Ambasadori gjerman në zyret e LDK-së, diçka “po zihet” - Bota Sot
Ambasadori gjerman në zyret e LDK-së, diçka “po zihet”

Aktuale

Ambasadori gjerman në zyret e LDK-së, diçka “po zihet”

Më: 5 dhjetor 2019 Në ora: 13:12
Christian Heldt

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt po zhvillon takim në zyret e LDK-së.

Sipas mediave vendore se Heldt ndodhet në takim me kryetarin Mustafa për tu njohur me zhvillimet e fundit në pari dhe për të mësuar nga afër situatën e bisedimeve me Lëvizjet Vetëvendosje.

Ky takim vije vetëm një ditë pasi Heldt deklaroi se pret që shumë shpejt të formohet qeveria e re, e cila sipas tij ka shumë detyra të shtëpisë para vetes.

Heldt pas pak pritet të ketë takim edhe me deputetët e ri të LDK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat