Haziri: Isa Mustafa nuk e ka shprehur dëshirën për president - Bota Sot
Haziri: Isa Mustafa nuk e ka shprehur dëshirën për president

Aktuale

Haziri: Isa Mustafa nuk e ka shprehur dëshirën për president

Më: 5 dhjetor 2019 Në ora: 18:39
Isa Mustafa

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike e Kosovës, ka deklaruar se çështja e presidentit, nuk është shprehur si dëshirë nga lideri i kësaj partie, Isa Mustafa,

Tutje, Haziri shprehet se nëse dështon i gjithë procesi i bisedimeve, parita e parë fituese, është përgjegjëse.

“Isa Mustafa nuk e ka përmend dëshirën për president. Ne jemi në formulë dhe është cështje ditësh. LDK-ja nuk merret me kontrabandë politke, përkundër përceptimit që të tjerët dëshirojnë me ndërtu, ne nuk pranojmë me u bo sulocion i formulave të gabueshme, ne jemi të gatshëm të jemi edhe opozitë, nëse dështon gjithçka partia e parë është përgjegjëse. Nëse gjinden shkelje kushtetuese nga ana e presidentit, ne e inicojmë menjëherë procesin në Gjyktaë Kushtetuese”, tha Haziri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat