Lekaj: Vuqiqi vazhdon të mbajë gjallë regjimin e Millosheviqit - Bota Sot
Lekaj: Vuqiqi vazhdon të mbajë gjallë regjimin e Millosheviqit

Aktuale

Lekaj: Vuqiqi vazhdon të mbajë gjallë regjimin e Millosheviqit

Më: 5 dhjetor 2019 Në ora: 22:22
Pal Lekaj

Pas deklarimeve të presidentit Aleksandër Vuqiq, se masakra e Reçakut është një trillium dhe storie e sajuar nga William Walker, të shumta kanë qenë reagimet e politikanëve.

Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Pal Lekaj, përmes një shkrimi në “facebook”, ka thënë se presidenti serb, Aleksandër Vuqiq, vazhdon të mbajë gjallë regjimin e Millosheviqit, si dhe është I eutr për të krijuar destabilitet në rajon. 

Postimi i plotë:

Ende 20 vjet pas luftës Republika e Kosovës po bart pasojat e gjenocidit serb dhe sikur të mos mjaftonte kjo, padrejtësisht, ushtarët e lirisë po përballen me Gjykatë Speciale.

Sikur të mos mjaftonte lufta e paskrupullt ndaj ekzistencës së pamohueshme të pavarësisë së Republikës së Kosovës, Vuçiq nuk ndalë gjuhën e urrejtjes ndaj nesh. Ai vazhdon të mbajë gjallë regjimin e Milloshoviqit.

Është shqetësuese që një shtet i tillë, i etur për të shkaktuar destabilitet në rajon, të konsiderohet aspirues për të qenë pjesë e Bashkimit Evropian. Këta të fundit do të duhej të reflektonin ndaj një lideri të tillë që nuk arrinë të shërojë veten nga urrejta e sëmurë për shqiptarët dhe të korrigjonin padrejtësitë që i janë bërë shtetit tonë.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat