Flasin nga Vetëvendosje, ja pse nuk po mbahet takimi mes Kurtit dhe Mustafës - Bota Sot
Flasin nga Vetëvendosje, ja pse nuk po mbahet takimi mes Kurtit dhe Mustafës

Aktuale

Flasin nga Vetëvendosje, ja pse nuk po mbahet takimi mes Kurtit dhe Mustafës

Nga: A.J Më: 9 dhjetor 2019 Në ora: 15:30
Albin Kurti dhe Isa Mustafa

Takimi i radhës mes Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës është fol se mund të ndodh ketë javë por ende nuk kemi asgjë zyrtare.

Albin Kurti e Isa Mustafa takimin e fundit që kishin nuk kishin mundur të arrinin marrëveshjen për qeverisje të përbashkët ani pse një gjë ë tillë e kishin paralajmëruar.

 

Zyrtarë nga LDK-ja nuk kanë dashur të komentojnë se kur pritet të ketë takim mes dy krerëve të partive që pritet edhe të formojnë qeverinë e ardhshme.

Vetëvendosja deri më tani nuk ka treguar se mund të caktohet data apo dita e takimit të radhës mes Albin Kurtit e Isa Mustafa.

Kurti aktualisht gjendet jashtë shtetit.

Erzren Vraniqi zëdhënës nga Vetëvendosje ka thënë për “Bota Sot” se nuk dihet se kur mund të ndodh takimi mes VV-së dhe LDK-së.

“Nuk e dimë ende. Po, por meqë kryetari Kurti gjendet jashtë vendit nuk mund të konfirmojmë date apo kohë të saktë” ka thënë Vraniqi.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat